Connect with us

Çocuk

Arkadaşıma Veda Zülfü Livaneli

Published

on

Arkadaşıma Veda Zülfü Livaneli

Edebiyat dünyasının usta kalemlerinden olan Zülfü Livaneli Arkadaşıma Veda kitabı ile çocuklara yönelik şahane bir eser sunmaktadır.

Yazar kitapta Atatürk’ün yardımcısı olan Salih Bozok’un dilinden Mustafa Kemal’in hayat hikayesini anlatmaktadır.

Çocuklara hitaben yazılan kitap Salih Bozok’un gözünden daha Selanik’te tanışmalarından Atatürk’ün ölümüne kadar geçen sürede yanında olan ve mükemmel tecrübelere tanıklık edişini Cumhuriyet arşivi niteliğinde çocuklar için anlatmıştır.

Arkadaşıma Veda kitabı Salih Bozok’un çocuğuna yazdığı mektup şeklinde sunulmaktadır. Böylelikle kitabı okuyan çocuğa hitap etmeyi amaçlamıştır.

Atatürk’ün Selanik’te başlayan ve ölümüne kadar devam eden süreci çocukların anlayacakları ve sıkılmadan keyifle anlayabilecekleri bir dilde sunmaktadır.

Kitap aynı zamanda çok güzel karikatür çizimleri ile de etkili bir hal almıştır. Bir günde bitecek tarzda olan kitaplardan diyebilirim.

Zülfü Livaneli kitaplarının okunurluğu her zaman güzel olmuştur, bu kitabında da güzel bir akış ile Atatürk’ün hayatına şahitlik edeceksiniz. Keyifli okumalar dilerim.

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Çocuk

Denemediğim Yol Kalmadı Isabelle Filliozat

Published

on

By

Denemediğim Yol Kalmadı Isabelle Filliozat

Denemediğim Yol Kalmadı, kitabı ebeveynler için nokta atışları yapmış bir kitaptır. Günlük hayatta sıklıkla karşımıza çıkan ve çokça hata yaptırabilecek olaylarda nasıl davranmamızın olumlu sonuçlar getirebileceğini göstermiştir.

Çocuklarınızı anlamak ve hissetmek için iyi bir başlangıç kitabı olduğundan özellikle anne ve babaların okumasını tavsiye ederim. Bu şekilde çocuklarınızla daha verimli bir bir iletişim kurmanızı sağlayabilir.

Bütün annelerin en zorlandığı konularda güzel bir yol gösterici olan kitapta uygulanabilir yöntemlerde anlatılmış, bunları fotoğraflarla desteklemiş ve fazlası ile akıcı bir hal almıştır.

Kitap Tanıtım Metni

Çocuğunuz yapma dediğiniz şeyi gözünüzün içine baka baka yapıyor mu? Yemeğini yemiyor ve yemeğiyle oynuyor mu? Alışverişe çıktığınızda “İsterim işte” diye tutturuyor mu? Hiç durmadan sorduğu sorularla sizi bunaltıyor mu? Yalan söylüyor mu?

Ya da başkalarının yanında uslu dururken sizin yanınızda azıtıyor mu? Çocuğunuzun bu tür can sıkıcı davranışları aslında hiç tahmin etmediğiniz nedenlerden kaynaklanıyor olabilir. Bu kitap var gücünüzle ittiğiniz halde açamadığınız kapıları belki de sadece çekerek, kolayca açabileceğinizi gösteriyor.

Kitapları pek çok dile çevrilen tanınmış yazar Isabelle Fillozat, çocukluğun ilk yıllarında en sık karşılaşılan sorunlara farklı açılardan yaklaşıyor. Anne babasıyla aynı mesleği paylaşan, deneyimli bir psikolog ve iki çocuk annesi olan yazar, hem mesleki hem de kişisel deneyimlerini paylaşıyor.

Bu sorunların nedenlerini ve bunlara nasıl yaklaşılabileceğini Anouk Dubois’nın sevimli çizimleri eşliğinde, herkesin anlayabileceği yalın bir dille anlatıyor ve çeşitli ipuçları veriyor. Bu kitabı okuduktan sonra çocuklara ve yaşama bakışınız tümüyle değişecek.

Continue Reading

Çocuk

Vladimir Tumanov Kraliçeyi Kurtarmak

Published

on

By

Vladimir Tumanov Kraliçeyi Kurtarmak

Kanadalı olan Profesör Vladimir Tumanov, bu eseri oğluna matematiği sevdirebilmek için yazmıştır. Okulda matematik dersi dışında bütün dersleri iyi olan Aleks Isaac Fog oldukça zeki bir çocuktur. Okul servisini beklediği bir gün yerde, çevresinde rakamların yazılmış olduğu bir kalem bulur.

Kalemi gördüğü gibi duyduğu ayak seslerinden tedirgin olan Isaac hızlı bir şekilde okul servisine biner ve oradan uzaklaşır. İlk önce kalemi en yakın arkadaşı Sam’e gösterir ve pazartesi günü matematik sınavına yeni kalemi ile gireceğini söyler. Sınava girdiği zaman Aleks şoka girer.

Çünkü kalem Aleks’in ellerini kendiliğinden hareket ettirerek soruları çözer. Aleks bu durumu hemen Sam’e anlatır. Bu sırrı, konuşmaya kulak misafiri olan Vanessa da öğrenir ve üç kişilik bir grup olurlar. Aleks, bir gün arkadaşlarına kalemi kaybettiği yalanını söyler. Aradan zaman geçince kalem gerçekten kaybolmuştur.
Kraliçeyi Kurtarmak Kitabı

Kalemi kaybeden Aleks, kafasını dağıtmak için kitap okumaya karar verir. Kütüphanesinde daha önce görmediği Kraliçeyi Kurtarmak adında bir kitap bulur.

Aleks’in hemen okumaya başladığı bu kitap, İdilya Krallığı’nın iyi kalpli kraliçesi Jayden’den söz etmektedir. Kraliçe, kendisine evlenme teklifi eden Kral Recher’i reddetmiştir. Bunun üzerine Recher, kraliçeyi kaçırır.

Aleks’in Matematiği Sevmeye Başlaması

Kitabın devamında devreye Aleks girer. Çünkü sorulan bilmecelerin yanıtlarına göre kraliçe kurtulacaktır. Bilmeceler matematik ile ilgilidir. Kraliçeyi kurtarmak için arkadaşları ile birlikte bilmeceleri çözmeye başlarlar.

Bilmeceleri çözdükçe Aleks matematiği sevmeye başlar. Bilmeceleri başarı ile bitirdikten sonra kraliçeyi kurtarırlar. Kitap sayesinde artık Aleks, matematiği sevmektedir.

Continue Reading

Çocuk

Gümüş Kanat Cahit Uçuk

Published

on

By

Gümüş Kanat Cahit Uçuk

Gümüş Kanat, kitabının kahramanı Kemal usta, küçük bedeninde kocaman bir yürek taşıyan çevresindeki herkese sevgi besleyen bir çocuğun hikayesi.

Yazar Cahit Uçuk, kitabını o kadar güzel betimlemiş ki, tam çocuklara göre yazılmış. Okuyan herkese kendince ders veren bir anlatıma sahip.

Çocuklarınız için eğitici bir kitap arıyorsanız tavsiye edeceğim kitaplar arasında yer alıyor. Mutlaka okumanızı ve çocuklarınıza da okutmanızı tavsiye ederim.

Gümüş Kanat Kitap Tanıtım Metni

Minicik yüreklerin, sevgiye ve umuda en çok ihtiyaç duydukları zamanda ortaya çıkar Gümüş Kanat. O kaybolmayan ümitlerin, hayallerin, ideallerin, günden güne çoğalan sevginin sembolüdür.

Küçük yaşta hayatın acı yüzüyle tanışan Kemal; bütün zorlukları sevgi, gayret ve dostluğun en çok da Gümüş Kanat’ın yardımıyla aşar.

Onun ardında kara günlerden mavi hayalleri yükselir. Acıları biter güzelliklere kavuşur. Yazarın akıcı, sade ce sevgi dolu kaleminden Gümüş Kanat’ı tanımaya ne dersiniz?..

Continue Reading

Popüler Kitaplar

Copyright © 2018 KitapNews.com - Yeni Çıkan Kitaplar, Çok Satan Kitaplar Hakkında Bilgiler.