Connect with us

Edebiyat

Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler Kolektif

Published

on

Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler Kolektif

Sevgilinizi bir hayli şımartacak ve hakkındaki düşüncelerinizi en güzel bir şekilde ona ifade edeceğiniz Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler kitabı artık karşınızda. Sevgilinizin en sevdiğiniz yönlerini el yazınızla ölümsüz kılmak ve ona bir ömür saklayacağı özel bir defter hediye etmeye ne dersiniz?

Bir kitap dolusu mutluluğu bu kitapla sevdiğinize hediye edebilirsiniz. İçerisinde birbirinden romantik resimler eşliğinde düşüncelerinizi kaleme alabileceğiniz Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler kitabı kaçırılmayacak bir fırsat.

Sevgilinize En Etkileyici Sürpriz

Aşkınızın kitabını yazmak istemez misiniz? Çeşitli sevimli illustrasyonlar ve romantik figürlerle süslenmiş olan ve 96 sayfadan oluşan Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler kitabı ile sevdiğiniz kişiye unutamayacağı bir sürpriz yapabilirsiniz.

Kitabın içerisindeki boşlukları sevdiğiniz kişinin özelliklerini ve en çılgın bulduğunuz yönlerini yazabileceğiniz kitap sevdiğinize en orijinal hediye olacaktır. İster yıl dönümü ister sevgililer günü hediyesi olarak kendi el yazınızla içeriğini doldura bileceğiniz kitabı armağan edebilirsiniz.

Sevgilinizin En Sevdiğiniz Yönlerini Yazın

Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler kitabı bir bakıma sevgilinizi yeniden keşfetme öyküsüdür. Tabi unutmamak gerekir ki bu özel kitabın yazarı ve hazırlayanı sadece siz olacaksınız.

Bu sıra dışı kitabı doldururken aşkınızın daha önce aklınıza hiç gelmeyen farklı özelliklerini de farklı açıdan öğrenmiş olacaksınız. Çünkü bu harika kitap tam da sorulması gereken sorular ve sevimli resimlerle doludur.

Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler Kitabının Hazırlanması

Sevgilinize duygularınızı anlatan özel bir kitap yazın! Sevdiğiniz kişiyi düşünmeye başladığınızda aklınıza en çok hangi sevdiğiniz yönleri geliyor?

İçinizin yağlarını eriten güzel sesiyle zeki konuşması mı ya da aklınızdan hiç çıkaramadığınız güzel bakışları mı? Belki de siz sevdiğinizin gözlerine tav oldunuz.

Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler kitabı bu ve buna benzer sorular ile sizi aşkınıza doğru yol alan bir iç yolculuğa çıkaracaktır. Kitap içerisinde karşılaşacağınız sorulardan bazıları ise şöyledir;

  • Sevdiğiniz kişi hayatınıza girdiğinde iç dünyanızda neler değişti?
  • En çok hangi yaptığı şeye gülümsediniz?
  • Hangi konuda cesaretli oluşu sizi etkiledi?
  • Gözleriniz kapalı hangi özelliğine güvendiniz?
  • Sizi anlatan en güzel şarkının hangisi olduğunu düşündünüz mü?
  • Sevgilinizin hangi düşüncelerini daha çok beğeniyorsunuz?
  • Onunla birlikte vakit geçirdiğinizde sizi heyecanlandıran ne?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi onlarca soruya cevap vererek Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler kitabını hazırlayabilirsiniz. İçerisindeki boş çizgili alanları kendi el yazınızla yazacağınız düşünceleriniz, sevgiliniz için bir hayli anlamlı olacak.

İçeriğini ister eğlenceli, ister esprili, isterseniz de romantik bir dille kaleme alabileceğiniz bu özel kitapla, sevdiğiniz yüzünde güzel bir tebessüm oluşturacağınızdan eminiz. Sevgilinizin defalarca okumak isteyeceği ve her sayfasında size olan aşkının yeniden alevleneceği bu kitapla güzel bir sürprize ne dersiniz?

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edebiyat

Gölgeler (Kulaksız) Zülfü Livaneli

Published

on

By

Gölgeler (Kulaksız) Zülfü Livaneli

Zülfü Livaneli’nin yeni kitabı Gölgeler (Kulaksız)’da edebiyat tarihimizin önemli isimlerinin müstearları bir araya gelerek uzun bir öykü anlatmaktadırlar. Gölgeler diyarında olan isimler İstanbul’u yanlarına alarak şehre hüzünlü ve keyifli bir saygı duruşunda bulunmaktadırlar.

Halide Salih, Saksağan, Orhan Selim, Raşit Kemali, Kemal Sadık, Cemasef, Ayhan Çağlar gibi isimlerin çoğu gölgede kalan isimlerdir.

Takma isimler, müstearlar, kimlerin müstearı diye merak edenlere bunun cevabını vermeden önce kısaca hikayelerinden bahsetmek isterim.

Gölgeler (Kulaksız) diyarının önemli kahramanları bu öyküde bir araya geliyor ve Sultanahmet Meydanı’nda buluşup çok sevdikleri İstanbul’a sesleriyle, neşeleriyle saygı duruşunda bulunuyorlar.

Hepsi birer hikaye anlatıyor kendi hakkında, İstanbul hakkında, aşk hakkında, dostluk hakkında, bazen dertleşip bazen eğlenerek Gölgelikten çıkıp gerçek birer kahramana dönüşmektedirler.

Onları bir öyküde buluşturan Zülfü Livaneli‘nin okurları “Konstantiniyye Oteli” adlı romanı hatırlatmaktadır. Kitabın bir bölümünde ise edebiyatımızın önemli isimlerinin gölgeleri bir araya gelerek edebi ve ebedi bir sohbete dalıyorlar.

İşte Zülfü Livaneli’nin Gölgeler adını verdiği kitap da tam o noktada başlamaktadırlar.

Gölgeler (Kulaksız) Kitap Tanıtım Metni

Karanlığın bütün gölgeleri yuttuğu bir İstanbul akşamı. Bütün sesler susmuş. Yalnızca gelip geçenlerin görmediği, duymadığı Gölgeler’in sesleri yankılanıyor sokaklarda. Son bir kez söylenen şarkı gibi, son bir kez yazılan şiir gibi, “son bakışta aşk”ta dile gelen sevda sözleri gibi… Gölgeler konuşuyorlar karanlıkta…

Fatih Sultan Mehmed, Mustafa Kemal Atatürk, Halide Edip Adıvar, Reşat Nuri Güntekin, Nazım Hikmet, Yahya Kemal, Sabahattin Ali, Orhan Kemal, Yaşar Kemal, Kemal Tahir, Orhan Veli, Ülkü Tamer, Ece Ayhan, Cemal Süreya ve Attilâ İlhan’ın gölgeleri…

Şiirin tapınağı önünde vecd halinde bekliyor İstanbul, ona yeniden hayat verecek  son kelimeyi…

Continue Reading

Edebiyat

Sinekli Bakkal Halide Edip Adıvar

Published

on

By

Sinekli Bakkal Halide Edip Adıvar

Halide Edip Adıvar, bu romanında ilk olarak Soytarı ve Kızı adı ile İngilizce olarak yayımlanmıştır. 1935 yılında yayımlanan roman bir yıl sonra Türkçe’ye çevrilerek tefrika halinde yayımlanmıştır. Romanın Türkçe’si ilk yazıldığı dilden birebir bir çeviri değildir.

Türk toplumuna uyarlanarak yeniden yazılan Sinekli Bakkal romanı CHP Roman Yarışmasında birincilik kazanmıştır. Romanın filmi ve televizyon dizisi de yapılmıştır.

Sinekli Bakkal Romanının Konusu

Sinekli Bakkal romanı yobaz bir anne ve soytarı bir babadan dünyaya gelen Rabia adındaki güzel sesi ile meşhur olacak bir kızın Doğu ve Batı kültürlerinin arasında ideal bir Türk kadınının nasıl olması gerektiği anlatılmaktadır.

Din eğitimini küçük yaşta dedesinden alan Rabia, güzel sesi sayesinde daha yüksek zümrelerin arasına katılmakta ve batı medeniyeti ile ilk etkileşimini burada yaşamaktadır.

Kitap bir karakterin hayat hikayesini anlatmak yerine karakterler üzerinden anlatmak istediği konuyu okuyucuya aktarmaktadır.

Romanın Teması

Kitapta yer alan tema Doğu-Batı çatışmasıdır. Evlilik sınıf farklılıkları gibi temalara değinilmiş olsa da romanda asıl işlenen tema Doğu kültüründen uzak kalmadan Batı kültürünün faydalı olan özelliklerini alabilmektir.

Romanın baş kahramanı olan Rabia’da bunu en mükemmel şekilde başararak Dou ve Batının mükemmel bir sentezini kendisinde toplamayı başarmıştır.

Sinekli Bakkal Kitap Tanıtım Metni

Can Yayınları, büyük yazar, düşünür ve tarihsel kişiliği ile Türk kadınına önderlik etmiş eylem kadını Halide Edib Adıvar’ın bütün yapıtlarını yeniden, özenli bir biçimde yayınlamaya başlıyor.

Adıvar’ın bugüne kadar defalarca basılmış, milyonlarca okur tarafından okunmuş ve güncelliğini hiç yitirmemiş romanı Sinekli Bakkal, Türk romanı içerisinde özel bir yere sahip. “Roman,” dendiğinde aklımıza helen ilk kitaplardan biri olan bu yapıtı Selim İleri’nin yazdığı sonsöz eşliğinde sunuyoruz.

Defalarca basılmış, kuşaklardan kuşaklara ulaşabilmiş Sinekli Bakkal, II. Abdülhamid dönemini bir geçmiş zaman dekoru önünde yansıtarak, eskiden yeniye devralınması gereken kültür, sanat ve töre değerleri üzerinde durur. Bir anlamda, yazar ve eseri, tarihi süreklilik arayışı içerisindedirler.

Continue Reading

Edebiyat

Günler Akıp Giderken İpek Ongun

Published

on

By

Günler Akıp Giderken İpek Ongun

Fazlası ile güzel ve sürükleyici bir kitaptı. Anlatım dili diğer kitaplar gibi sıkılmadan okumanıza yardımcı olacak. Günler Akıp Giderken serisini bitirmeden kitabın sonunu getirmek istemeyeceksiniz.

Yazar İpek Ongun, bir genç kızın gizli defteri serisinde Serra’nın dolu dolu geçirdiği ayları konu almış ve tek bir olay üzerinde değil pek çok olaya yer vermiş.

Bu nedenle daha hızlı,bir tempo, daha fazla sayfa ve elbette çok eğlenceli bir kitap haline gelmiş. Okurken keyif alacağınız bu harika seriyi sevdiklerinize de hediye ederek onların da keyifli bir okuma serüvenine katılmalarını sağlayabilirsiniz.

Günler Akıp Giderken Kitap Tanıtım Metni

Baharlar, kar taneleri ve güneş ışınları! O ışınlar çiçeklere ve kar tanelerine vuruyor, şimdi ışıltılar oluşturuyordu.

İşte böylesi bir doğa görüntüsü içinde dedemle konuştum, anlattım, tüm duygularımı paylaştım onunla. Unutulmaz bir zaman dilimiydi benim için.

işte böyle. Ve sonra… Arkadaşlar. Gırgır, şamata. Bu da hayatın başka bir yüzü. Sabah dedemle geçmişte ve bambaşka düşünceleri yaşamış,öğleden sonraysa arkadaşlarla gelecek üstüne, bizden sonraki kuşak üstüne, çocuklarımız üstüne eğlenceli konuşmalar yapmış, gülmüş, eğlenmiştik.

Ölüm ve doğum. Geçmiş ve gelecek. tıpkı kar taneleri ve baharlar gibi… Hayatımızı oluşturan değişik renkler. Bitmedi!

Bir de ofiste yaşananlar var. Dedim ya, süperstar gibiyim, diye. Dün sabah ofise geldiğimde ne göreyim! Masam çiçekler içinde.

Ve bir not, “Tanrının verdiği en güzel hediye. Tadını çıkar.” Ve altında tüm çalışanların imzaları. Kutlamalar, iyi dilekler.

Çok, çok hoştu. İşte sayende yaşananlar, sevgili bebiş. İstersen artık bize “iyi geceler yedi cüceler” diyelim ve uyuyalım. Ne dersin?…

Continue Reading

Popüler Kitaplar

Copyright © 2018 KitapNews.com - Yeni Çıkan Kitaplar, Çok Satan Kitaplar Hakkında Bilgiler.