Connect with us

Edebiyat

Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler Kolektif

Published

on

Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler Kolektif

Sevgilinizi bir hayli şımartacak ve hakkındaki düşüncelerinizi en güzel bir şekilde ona ifade edeceğiniz Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler kitabı artık karşınızda. Sevgilinizin en sevdiğiniz yönlerini el yazınızla ölümsüz kılmak ve ona bir ömür saklayacağı özel bir defter hediye etmeye ne dersiniz?

Bir kitap dolusu mutluluğu bu kitapla sevdiğinize hediye edebilirsiniz. İçerisinde birbirinden romantik resimler eşliğinde düşüncelerinizi kaleme alabileceğiniz Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler kitabı kaçırılmayacak bir fırsat.

Sevgilinize En Etkileyici Sürpriz

Aşkınızın kitabını yazmak istemez misiniz? Çeşitli sevimli illustrasyonlar ve romantik figürlerle süslenmiş olan ve 96 sayfadan oluşan Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler kitabı ile sevdiğiniz kişiye unutamayacağı bir sürpriz yapabilirsiniz.

Kitabın içerisindeki boşlukları sevdiğiniz kişinin özelliklerini ve en çılgın bulduğunuz yönlerini yazabileceğiniz kitap sevdiğinize en orijinal hediye olacaktır. İster yıl dönümü ister sevgililer günü hediyesi olarak kendi el yazınızla içeriğini doldura bileceğiniz kitabı armağan edebilirsiniz.

Sevgilinizin En Sevdiğiniz Yönlerini Yazın

Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler kitabı bir bakıma sevgilinizi yeniden keşfetme öyküsüdür. Tabi unutmamak gerekir ki bu özel kitabın yazarı ve hazırlayanı sadece siz olacaksınız.

Bu sıra dışı kitabı doldururken aşkınızın daha önce aklınıza hiç gelmeyen farklı özelliklerini de farklı açıdan öğrenmiş olacaksınız. Çünkü bu harika kitap tam da sorulması gereken sorular ve sevimli resimlerle doludur.

Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler Kitabının Hazırlanması

Sevgilinize duygularınızı anlatan özel bir kitap yazın! Sevdiğiniz kişiyi düşünmeye başladığınızda aklınıza en çok hangi sevdiğiniz yönleri geliyor?

İçinizin yağlarını eriten güzel sesiyle zeki konuşması mı ya da aklınızdan hiç çıkaramadığınız güzel bakışları mı? Belki de siz sevdiğinizin gözlerine tav oldunuz.

Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler kitabı bu ve buna benzer sorular ile sizi aşkınıza doğru yol alan bir iç yolculuğa çıkaracaktır. Kitap içerisinde karşılaşacağınız sorulardan bazıları ise şöyledir;

  • Sevdiğiniz kişi hayatınıza girdiğinde iç dünyanızda neler değişti?
  • En çok hangi yaptığı şeye gülümsediniz?
  • Hangi konuda cesaretli oluşu sizi etkiledi?
  • Gözleriniz kapalı hangi özelliğine güvendiniz?
  • Sizi anlatan en güzel şarkının hangisi olduğunu düşündünüz mü?
  • Sevgilinizin hangi düşüncelerini daha çok beğeniyorsunuz?
  • Onunla birlikte vakit geçirdiğinizde sizi heyecanlandıran ne?

Yukarıda da belirttiğimiz gibi onlarca soruya cevap vererek Senin Hakkında Sevdiğim Şeyler kitabını hazırlayabilirsiniz. İçerisindeki boş çizgili alanları kendi el yazınızla yazacağınız düşünceleriniz, sevgiliniz için bir hayli anlamlı olacak.

İçeriğini ister eğlenceli, ister esprili, isterseniz de romantik bir dille kaleme alabileceğiniz bu özel kitapla, sevdiğiniz yüzünde güzel bir tebessüm oluşturacağınızdan eminiz. Sevgilinizin defalarca okumak isteyeceği ve her sayfasında size olan aşkının yeniden alevleneceği bu kitapla güzel bir sürprize ne dersiniz?

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Edebiyat

Gazap Üzümleri

Published

on

By

gazap-uzumlerı-kıtap

Kitap oldukça uzun olmasından dolayı biraz yavaş ilerlese de kesinlikle okumaya değer olduğunu düşünüyorum. Okunduğunda insanlara bir şeyler katan ve öğreten bir eserlerdendir. Hapisten çıkan Tom  tekrar başını belaya sokmamak için çaba gösteriyor. her türlü olaya gözlerini ve her söylenene kulağını kapatmış fakat bir kavgada hiç suçu yokken durduk yere kendine karışan çocuğu darp ederek öldürmüştür. İki yıldırlı hiç bir olaya karışmayan Tom iyi halden yararlanarak ceza almamıştır. Tek derdi ailesine kavuşmak ve onlarla hasret gidermekti. Evine yürüyerek gitmeyi planlayıp yola çıktıktan sonra bir kamyon rast gelir ve Tom kamyonla yoluna devam eder ama bir süre sonra şoförle anlaşamayıp kamyondan inip tekrar yürümeye başlar.  Evine geldiğinde ise ailesi yol hazırlığı içerisindedir. Bütün aile haber alamadıkları evlatlarını sapasağlam karşılarında gördükleri için çok mutludurlar. Tom’uda yanlarına alıp Kaliforniyaya gitmek üzere yola çıkmışlardır.

Gazap Üzümleri Kitap Açıklaması

John Steinbeck’in tartışmasız en büyük eseri olan ve ona Pulitzer ödülünü kazandıran Gazap Üzümleri, 1939’da ilk kez yayınladığında şok etkisi yaratmış ve büyük tartışmalara yol açmıştı. Tüm dünyayı etkileyen “Büyük Buhran” döneminde, tarımın kapitalisleşmesi ve krizler yüzünden yoksullaşan ve mülksüzleşen yığınların  ayakta kalma mücadelesinin anlatıldığı bu destansı romanda Steinbeck, açlık, sefalet ve zorbalık yüzünden evlerini terk edip yollara düşmek zorunda kalan binlerce işçi ailesinden birine odaklanıyor.

Boşa çıkan umutların, hüzne dönüşen sevinçlerin arasında insanlığın direncini ve onurunu çarpıcı bir dille anlatan, kapitalizmi iliklerine kadar eleştiren Gazap Üzümleri, 20 yüzyılın en önemli eserlerinden biridir.

Continue Reading

Edebiyat

Kör Baykuş

Published

on

By

kor-baykus-kıtap

Kör Baykuş kitabını elinize ilk aldığınızdan itibaren yoğun ruh bunaltıları ile karşı karşıya kalıyorsunuz. İçerisinde ki can alıcı cümleler ile sizi kitaba bağlayabilmeyi yazarımız başarabilmiştir. Lambanın duvara yansıttığı gölgesine kendisini anlatma isteği karakterin bir acının pençesinde olduğunu vurgulayarak rahatlatmaya çalıştığını göstermektedir. Çok sevdiği ona türlü özellikler yüklediği insandan bahsetmeye başlarken sizi saran sıcak anlatımın duygusuna kapılmamak imkansızlaşarak onu görmeyişinin bile günlerini sayan bir insan olarak karşınıza çıkıyor. Çeşitli imgelere başvurarak ruh halini yansıtmaya çalışan karakterimizin bunalımlarının ardından uyuşturucu ve alkol ile bağlantısından bahsetmektedir.

Kör Baykuş Kitap Açıklaması

Modern İran edebiyatının kurucularından Sadık Hidayet’in 1936’da Bombay’da yayımladığı başyapıtı, kendi deyişiyle “özenle hesaplanmış, net, bilinçli etkilerle dolu” ve “her sayfası bir partisyon gibi düzenlenmiş” Kör Baykuş (Buf-i Kur), öteki yapıtları gibi, pek çokdile çevrildi, pek çok ülkede pek çok yazarı etkiledi. Kör Baykuş, 1977’de Behçet Necatigil’in unutulmaz çevirisiyle Varlık Yayınları’ndan çıkmıştı. Philippe Soupault ve Andre Breton gibi önemli edebiyatçıların övgüsünü kazanan bu kült romanı, yine Necatigil’in çevirisinden, Necatigil’in “önsöz” ü (“Türkçede İran Edebiyatı ve Doğumunun 75. Yılında Sadık Hidayet”) ve Bozorg Alevi’nin “sonsöz”ü (“Sadık Hidayet’in Biyografyası”) ile sunuyoruz.

Continue Reading

Edebiyat

Rüzgarlar Hep Gençtir

Published

on

By

ruzgarlar-hep-genctır-kıtap

Kitabın ana fikri anılar olup, yazarın küçük yaşlardan itibaren yaşadığı olayları konu almaktadır. Kitapta yer alan bir anıda Zeki Müren’e de yer verilmiştir. Yazar küçük yaşlarda Zeki Müren’in konserlerine gider ve daha sonra hayatı bu yönde ilerlemeye başlar. Kitabın en çok dikkat çeken bölümü ise gelenekçi bir bakış açısından yenilikçi bakış açısına geçiştir. Babaannesinin yeri bu anılarda çok büyüktür. Özellikle babaannesinin bu yenilikçi tavra karşı bakış açısından sık sık bahseden yazar, bu yenilikçi akımın nasıl aile içerisine girdiğini anlatmaktadır. Kitapta o dönemde yaşanan olaylara insanların bakış açılarını açık ve net bir şekilde görebiliyorsunuz.

Rüzgarlar Hep Gençtir Kitap Açıklaması

Evrensel bir ezgidir Zülfü Livaneli,

Ya da eşsiz bir film karesi,

Belki de sonu gelsin istemediğimiz bir romandır o.

Ama en çok da umuttur.

Hep genç kalan, gençlikle çoğalan, her dokunduğuna çiçek açtıran umutlu bir rüzgâr.

Abidin Dino’nun “Geleceğin kapılarını zorlayanlar arasında ilk safta” dediği Zülfü Livaneli Sevdalım Hayat kitabında yer alan anılarını genç yürekler için bir kez daha kaleme aldı.

Continue Reading

Popüler Kitaplar

Copyright © 2018 KitapNews.com - Yeni Çıkan Kitaplar, Çok Satan Kitaplar Hakkında Bilgiler.