Connect with us

Sağlık

Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu Allen Carr

Published

on

Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu Allen Carr

Klasik irade yöntemlerini deyip sonuç alamayan yazarın yönteminin temelinde neden sigarayı bırakmak istediğimizi unutarak, sigara sorununu ele alıp şu soruları sormak yatmaktadır:

  1. Sigara içmek bana ne kazandırıyor?
  2. Gerçekten zevk alıyor muyum?
  3. Sigaraları yaşam boyunca ağzıma sokup kendimi zehirlemek ve bunun için bir servet harcamak zorunda mıyım?

Bu soruların cevaplarını içtenlikle verdikten sonra sigara tiryakilerinin yapmaları gereken, bir daha hiç sigara içmemeye karar vermek ve bu nedenle bunalıma gireceğine sevinmek.

Allen Carr’a göre tiryakilerin sigara içmeye devam etmelerinin gerçek nedeni nikotin bağımlılığı ve beynimize işlenmiş asılsız inançlardır.

Kimyasal bağımlılık ile baş etmek kolaydır.Nikotin çok kısa sürede bağımlılık kazanılması açısından dünyanın en güçlü uyuşturucusu olarak biliniyor olsa da bağımlılık derecesi o denli güçlü değildir.

Sigaraya bağımlı olduğunu ve ancak onun sayesinde rahatladığını sigaranın kendisine cesaret ve güven verdiğini onsuz bir yaşamın zevksiz olacağını düşündüğünüzden dolayı sigarayı içmeye devam edersiniz.

Kitap Tanıtım Metni

Allen Carr

“Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu” yöntemi hakkında görüşler…

Prof. Dr. Manfred Neuberger (Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi Başkanı)

Allen Carr yöntemi kurumlar içerisinde sigara içme oranını etkileyici bir ölçüde düşüren tek yöntemdir. Araştırmalarımız gösteriyor ki, yöntem kurumlarda çalışanların sağlık ve memnuniyet derecelerini oldukça olumlu yönde etkiliyor. Allen Carr denediğimiz diğer yöntemlerden ciddi bir fark ile daha başarılı olmuştur.”

(29.07.2004)

Prof. Dr. Judith Mackay (Dünya Sağlık Örgütü-WHO-Tütünsüz Dünya Başkanı):”Allen Carr’ın çalışmalarını hiç çekinmeden destekliyorum. Pekçok yöntem onun bazı tekniklerini kullanmaya çalışıyor ama hiç birisi onun yakaladığı başarıya yaklaşmıyor”

-Ubeyd Korbey (Sigarayla Savaşanlar Vakfı Başkanı)

“Allen Carr’ın Metodu ile tiryakilere verilen 6 saatlik Allen Carr Seminer’ine hayatında hiç sigara içmemiş biri olarak katılmaktan büyük keyif aldığımı belirtmeliyim. 1994 yılından bu yana ömrünü sigara denilen insanlığın baş belası ile savaşa adamış bir Sivil Toplum Kuruluşu Başkanı kimliğimle şunu ifade etmek isterim, sigara bırakmak isteyenler üzerinde son derece etkili olacak bir metot.

Sigarayı beyninde çözmek isteyenlere yılların birikimi ve nerdeyse dünyanın her yanında kazanılan deneyimle sunulan bir yöntem. Tiryakilerin kendilerine sunulan bu fırsatı kullanmamaları sigaraya başlamaktan sonra yapacakları ikinci büyük hataları olacaktır. Böylesine hayat kurtaran bir şansı dünyaya sunduğu için Allen Carr’ı kutluyorum.”

Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sağlık

Alkali Diyet Ayşegül Çoruhlu

Published

on

By

Alkali Diyet Ayşegül Çoruhlu

Kitabın yazarı olan Ayşegül Çoruhlu, 1994 yılında İstanbul Tıp Fakültesini bitirmiştir. Daha sonra Şişli Etfal Hastanesinde, biyokimya üzerine ihtisasını tamamlamıştır.

Antioksidan testler, gıda duyarlılık ve genetik testler alanında çalışmalar yapmıştır. Yazar, bu kitabında edindiği bilgi birikimini, okurlarının istifadesine sunmaktadır.

Alkali Diyet Kitabı ile Anlatılmak İstenenler

Alkali Diyet isimli kitapta yer alan, ileri anti-aging uygulamaları, vücuttaki asit ile alkali ilişkisi ve bu denge içerisinde, tüm zararlı toksinlerden arınma yöntemleri yer almaktadır.

Sağlıklı kalarak kilo vermenin yolları anlatılmaktadır. Doğru ve dengeli beslenme alışkanlığı ile alkali dengesinin korunmasının önemi üzerinde durulmaktadır.

Günlük hayatta yeni duyulan alkali diyet kavramının, aslında tüm hekimlerin üzerinde önemle durduğu konulardan biri olduğu, konusuna vurgu yapılmaktadır.

Gereksiz Asit Yükünün Alkali Diyetler İle Vücuttan Atılması

Günümüzde çok çeşitli diyet türleri bulunmaktadır. Kimisi kan grubuna göre belirlenirken, kimisi kalori ayarlaması ile bir kısım diyetler de protein ağırlıklı olmasına göre çeşitlendirilmektedir.

Aslında tıpta önemli yeri olan ve birçok hekimin de üzerinde durduğu, vücuttan asit atılımı alkali diyetler ile mümkün olmaktadır. Vücudun işleyişine bağlı olarak çıkan asit fazlalığı, ter, idrar gibi yollarla atılması söz konusudur.

Yapılacak alkali diyetler, vücuttaki asit ve zararlı toksinlerin atılımına yardımcı olacaktır. Bu konuda etkili olacak besinlerin, yemek öğünlerine sokulmasının önemi üzerine yazılmış bir kitap olarak, okurlarıyla buluşmaktadır.

Continue Reading

Sağlık

Karatay Mutfağı Canan Efendigil Karatay

Published

on

By

Karatay Mutfağı Canan Efendigil Karatay

Karatay Mutfağı‘nın bir süreliğine kilo vermek için değil de ömür boyu sağlıklı yaşamak için uygulanması gerektiğini söylemektedir.

Yazar Canan Efendigil Karatay bu anlamda fazlası ile etkileyici bir kitaptır. Kilo problemi yaşayanlar ya da sağlıklı beslenmeyi düşüneneler Karatay Mutfağı ile yemek kültürümüzde olan ve bilmediğimiz yemekler ile de tanışabilirsiniz.

Canan Karatay  bu kitabında kilo almamanın aşırı kilo ve obezitenin neden olduğu sağlık sorunlarının önüne geçilerek mümkün olduğunu bilimsel olarak açıklamıştır.

Peki Nedir? Bu Canan Efendigil Karatay Mutfağı kitabının sırrı. Şimdi kitap hakkında daha detaylı bilgi için tanıtım metnine göz atalım.

Karatay Mutfağı Kitap Tanıtımı

“Ben şunun garantisini veriyorum: Mutfağını, Karatay Mutfağı’na çevirenler sağlık bulacak, zayıflayacak ve kilosunu koruyacak! Bunu yaparken de hiç strese girmeyecekler.” ‘Türkiyeyi zayıflatan profesör’ olarak ünlenen ve ilk iki kitabı satış rekorları kıran Prof. Canan Efendigil Karatay, bu kez sizin için ‘kalıcı kilo verdiren’ doğal ve lezzetli yemek tariflerini seçti.

Karatay Mutfağı, Türk mutfağının en güzel örneklerini Karatay prensiplerine göre revize ederek sunuyor. Kitap adeta bir sağlıklı yaşam prospektüsü niteliğinde: Doğal ve temiz malzeme seçimi, sağlıklı pişirme yöntemleri, yoğurt, tereyağı gibi evde yapılabilecek doğal ürünlerin tarifleri…

Ve çorbalardan salatalara, mezelerden yumurtalı yemeklere, zeytinyağlılardan et ve balık yemeklerine tamamı denenmiş onlarca leziz tarif. Küçük ‘tatlı’ kaçamaklar ve dinlendiren çay formülleri de hediyesi! Bu tariflerin en önemli özelliği ise zayıflatması…

Çünkü hepsinin glisemik indeksi düşük. Yani Karatay Mutfağı, Karatay beslenme felsefesinin ‘pratik kitabı’ niteliğinde. Sürdürülebilir bir mutfağın olmazsa olmazı. Son sözü yine Prof. Karatay’a bırakalım: “Eşinin, çocuklarının, sevdiklerinin sağlığını (ve elbette kilosunu) düşünen herkesin bu kitabı okumasını ve tarifleri uygulamasını öneriyorum.

Bu kitap ‘şişmanlıktan uzak’ sağlıklı nesiller yetiştirmek için önemli bir mihenk taşı. İlk iki kitabımla birlikte Karatay Mutfağı’na da kütüphanenizde mutlaka yer açın.”

Continue Reading

Popüler Kitaplar

Copyright © 2018 KitapNews.com - Yeni Çıkan Kitaplar, Çok Satan Kitaplar Hakkında Bilgiler.